Mission

Idea stworzenia Centrum Języka Polskiego dla Obcokrajowców powstała w 2005 roku w Wiedniu, podczas moich spotkań ze studentami zainteresowanymi nauką języka polskiego.

Po przyjeździe do Polski okazało się, że również na Śląsku nie brakuje chętnych, by poznać ten trudny lecz szeleszcząco intrygujący język. Spotykając się z obcokrajowcami z różnych części świata dostrzegłam, że nie tylko nauka języka sprawia, że ludzie przyjezdni zaczynają się czuć dobrze w obcym państwie.

Pewności siebie dodaje niewątpliwie poznanie kultury, ludzi i innych obcokrajowców, którzy są w podobnej sytuacji.  Stąd zrodził się pomysł nauki języka polskiego w terenie, w sklepie, w pubie, w urzędzie, gdzie można spotkać i poznać  innych ludzi załatwiając jednocześnie sprawy urzędowe.

Tak jak pomarańcze z wiedeńskiej kawiarenki bariści dzielili na spodkach filiżanek dla dekoracji, tak ja postanowiłam dzielić się tym, co mnie pasjonuje – językiem polskim.

Our mission is to build bridges between people through teaching the Polish language. We believe that a genuine, positive relationship with people (acceptance and integration) is the foundation for quickly mastering Polish.

Zobacz nasz zespół

Sprawdź jak pracujemy